Uzman Diyetisyen Selin Sezgin

Paylaş:

Fark Etmeden Diyet Hızlı Değişim Direktörü

2015 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden “Diyetisyen”, 2019 yılında Haliç Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden “Beslenme Uzmanı” unvanını alarak başarı ile mezun olmuştur. Lisans programında “Acilde Yatan Hastalarda NRS-2002 ile Malnütrisyon Değerlendirmesi” ve yüksek lisans programında “Glisemik Yükü Düşük Besinleri İçeren Diyetin İnsülin Direncine Erken Dönem Etkisi” konuları üzerine tez çalışmalarını yapmıştır.

Üniversite eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Diyetetik alanında zorunlu stajlarını yapmıştır.

18 Kasım 2015-13 Ocak 2017 tarihleri arasında Bayındır Sağlık Grubu’nun İçerenköy Hastanesi’nde “Klinik Diyetisyen” ve 16 Ocak 2017-31 Mart 2017 tarihleri arasında Spora Club bünyesinde “Diyetisyen” olarak çalışmıştır. 4 Nisan 2017 tarihinden bu yana Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı’nda “Hızlı Değişim Programı” Direktörü olarak görev yapmaktadır. 

Türkiye’de ilk ve tek sağlıklı beslenme dergisi olan Healthy Food Guide TR’de ve pek çok önemli dergide sağlıklı beslenme konularında yazıları yayınlanmaktadır. 

Uzman Diyetisyen Selin Sezgin, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir. Prof. Dr. Ayşe Baysal hocamızın büyük emekle kurduğu “Prof. Dr. Ayşe Baysal Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı (BESVAK)” Organizasyon Koordinatörü’dür.

Paylaş:
Benzer Yazılar